Kasacja pojazdu

Bezproblemowo wykonamy kasację  Twojego samochodu. 

Uczciwie zapłacimy za auto na złom.

Kasacja pojazdu
jest prosta. U nas.

Szybko i z uśmiechem zezłomujemy Twój samochód i wypłacimy Ci za niego uczciwą kwotę. Zapomnij o problemach z kasacją pojazdu, do którego brakuje dokumentów. Skutecznie pomożemy Ci w każdej sytuacji. Ponieważ ważne jest dla nas zadowolenie każdego Klienta.

złomowanie auta
kasacja pojazdu — telefon
Zadzwoń do złomu aut

Sprawdź, ile zapłacimy
za Twoje auto na złom

Po prostu zadzwoń do nas pod numer 733 044 044 i sprawdź, ile zapłacimy z Twoje auto na złom.

Ta rozmowa do niczego Cię nie zobowiązuje, a dzięki niej będziesz mógł porównać inne oferty. Przekonaj się, ile zarobisz u nas na kasacji samochodu. 

Dzwoń teraz pod numer   lub wyślij sms. Oddzwonimy.

Złomowanie samochodu
powypadkowego
lub unieruchomionego

Zapewnimy transport Twojego auta na złom, jeżeli nie można poruszać się nim po drogach, ponieważ zostało uszkodzone w wypadku lub jest unieruchomione z innego powodu.

Przyjedziemy także po samochód do kasacji, jeżeli po prostu nie masz czasu albo możliwości samodzielnie odwieźć go na złom. Wystarczy, że do nas zadzwonisz.

kasacja samochodu

Kasacji pojazdu — co trzeba wiedzieć?

Kasacja pojazdu umożliwia wyrejestrowanie auta i zakończenie opłacania za niego polisy OC. Proces ten nie jest skomplikowany, lecz legalnie zezłomować auto mogą wyłącznie Stacje Demontażu Pojazdów. Dowiedz się więcej na temat kasacji pojazdu. 

 

Spis treści:

  • Co to jest kasacja pojazdu?
  • Kiedy auto jest do kasacji?
  • Jak przygotować pojazd do kasacji?
  • Co się dzieje po kasacji pojazdu?

Co to jest kasacja pojazdu?

Kasacja pojazdu polega na przekazaniu auta do utylizacji. Jest to wymóg prawny dla każdego, kto chce pozbyć się swojego pojazdu w sposób inny, niż sprzedaż osobom trzecim, czy to ze względu na wiek, uszkodzenie, czy po prostu dlatego, że już go nie potrzebuje. Kasacja pojazdu gwarantuje, że auto zostanie zutylizowane w sposób przyjazny dla środowiska i że spełnione zostaną wszystkie wymogi prawne. 

 

Aby wykonać kasację pojazdu, właściciel auta musi najpierw znaleźć legalną Stację Demontażu Pojazdów, która jest uprawniona do przeprowadzenia tej procedury. Placówka ta sprawdzi pojazd, aby określić jego stan i kompletność. Następnie SDP wystawi świadectwo przeprowadzenia kasacji, które jest niezbędne do wykreślenia pojazdu z Krajowego Rejestru Pojazdów. Certyfikat ten służy również jako dowód, że pojazd został prawidłowo zutylizowany.

Kiedy auto jest do kasacji?

Kasacja pojazdu nie jest w Polsce obowiązkowa, więc wykonuje się ją na wniosek właściciela samochodu. Najczęściej wtedy, gdy:

– pojazd jest bardzo poważnie uszkodzony, 

– maksymalnie wyeksploatowany, 

– chcemy wymienić go na nowszy egzemplarz.


Jeśli nie masz pewności, czy Twój samochód wymaga kasacji pojazdu, poproś o opinię zaufanego mechanika lub diagnostę ze stacji kontroli pojazdów. Pamiętaj, że tylko kasacja pojazdu przeprowadzona w legalnie działającej SDP umożliwi Ci wyrejestrowanie auta oraz zakończenie polisy OC. 

Jak przygotować pojazd do kasacji?

Zanim oddasz pojazd do kasacji, musisz zrobić kilka rzeczy, aby go przygotować. Najpierw zabierz wszystkie rzeczy osobiste z pojazdu, w tym wszelkie dokumenty, szczególnie dowód rejestracyjny. Zadbaj o to, aby auto na złom posiadało dwie oryginalne tablice rejestracyjne. Na koniec upewnij się, że posiadasz komplet dokumentów, potrzebnych do przeprowadzenia kasacji, czyli:

  • dowód rejestracyjny,
  • kartę pojazdu (jeżeli została wydana),
  • upoważnienie od ewentualnych współwłaścicieli.

Co się dzieje po kasacji pojazdu?

Po zakończeniu procesu kasacji pojazdu auto zostaje trwale wycofane z użytkowania i nie może poruszać się po drogach publicznych. Auto złom wystawi zaświadczenie o złomowaniu, które należy zachować jako dowód, że pojazd został prawidłowo zutylizowany.

 

Za oddanie auta na złom otrzymasz kwotę, której wysokość zależy od aktualnej ceny złomu oraz wagi Twojego samochodu. Z zaświadczeniem o przeprowadzeniu kasacji udaj się do wydziału komunikacji, celem wyrejestrowania auta. Następnie odwiedź ubezpieczyciela, aby zakończyć polisę OC i ewentualnie otrzymać zwrot środków za jej niewykorzystany okres obowiązywania.